Рейтинг CMS Joomla.
Шаблоны joomla 3 скачать бесплатно.
Logo
values
Facebook YouTube
Ви тут: ГоловнаТОВАРИСТВОІсторія компанії
uchbovui center2
uchbovui center2
uchbovui center2
uchbovui center2
uchbovui center2
uchbovui center2

Перша міська електрична станція на території нинішньої Сумської області була побудована в 1902 році в місті Суми. На ній були встановлені два парові локомобілі фірми „Вольф”. З генераторами загальною потужністю 120 кВт.

В 1903 році на замовлення акціонерного купецького товариства була побудована електростанція в місті Охтирка потужністю 50 кВт. В містах Глухові , Ромнах, Конотопі перші електростанції були збудовані в 1912-1914 роках. Електрифікація міста Шостки проводилась за рахунок електростанції нинішнього заводу „Зірка” і розпочалася в 1904 році.

В 1931 році було створено підприємство „Суменерго”, завданнями якого було подальший розвиток електричних мереж міст Сумської області.

За роки Великої Вітчизняної війни електроенергетичне господарство міст області було повністю зруйноване.

Місто Суми було визволене від фашистських загарбників 2 вересня 1943 року. Зразу ж після визволення 11 вересня 1943 року було відновлено роботу „Суменерго”. В місті було введено в роботу дві невеликі парові локомобільні електростанції на ягельному заводі і лісозаводі. Було розпочато роботи по відбудові зруйнованої міської електростанції в місті Суми. Перша черга міської електростанції з паровим локомобілем і генератором потужністю 120 кВт була введена в квітні 1944 року. В 1946 році на міській електростанції був змонтований і введений в роботу дизель фірми „МАН” з генератором потужністю 300 кінських сил. В 1949 році був установлений дизельний енерговагон фірми „Інтерпрайс” потужністю 900 кінських сил. В мережі міста Суми електрична енергія подавалась також від теплової електростанції машинобудівного заводу ім. Фрунзе.

Для задоволення зростаючих електричних навантажень в 1957 році в місті Суми була побудована теплова електрична станція потужністю 24 мВт.

В цей період розпочалося широке впровадження електричної енергії і в сільськогосподарське виробництво.

Для забезпечення і сільськогосподарських споживачів в 1959 році розпочалося проектування і будівництво високовольтних ліній електропередач напругою 330 кВ. Перша лінія електропередач 330 кВ „Зміївська ДРЕС - Суми” і підстанція 330(310)/35/6,3 кВ з автотрансформатором потужністю 120 мВт була введена в роботу в місті Суми в 1964 році. В 1965 році була збудована і введена в роботу лінія електропередач напругою 330 кВ „Суми-Конотоп” і підстанція 330/110/10 кВ з автотрансформатором потужністю 63 мВт в місті Конотоп.

Для обслуговування високовольтних ліній і підстанцій в 1965 році було створено Сумське підприємство високовольтних мереж. Міські електричні мережі обслуговувало Сумське виробниче підприємство електричних мереж. Сільські електричні мережі були підпорядковані спочатку обласній конторі „Сільенерго”, яка в 1960 році була реорганізована в обласне експлуатаційне енергетичне управління сільського господарство.

В 1970 році до Сумського високовольтного підприємства електричних мереж було передано Сумське виробниче підприємство міських електричних мереж. Об’єднане підприємство одержало назву „Підприємство Сумських електричних мереж”.

В 1972 році Сумське експлуатаційне підприємство сільського господарства було реорганізоване в Сумське обласне підприємство сільських електричних мереж.

Розташування на території області двох окремих спеціалізованих підприємств, із яких одне обслуговувало високовольтні мережі – а друге – розподільчі сільські електромережі, народжувало паралелізм і дублювання в роботі.

Міністерством Енергоносіїв і електрифікації УРСР було визнано доцільним розукрупнити існуючи електромережі підприємства і створити на їх основі нові комплексні територіальні підприємства з приблизно однаковим обсягом обслуговування.

В 1978 році в Сумській області було створено три самостійних підприємства – Сумське центральне підприємство електричних мереж (СЦПЕМ), Сумське південне підприємство електричних мереж (СППЕМ) і Шосткінське підприємство електричних мереж (ШПЕМ).

Підприємства були підпорядковані виробничому енергетичному управлінню „Харківенерго”.

В 1990 році на території Сумської області в Роменському районі було закінчено будівництво першої черги підстанції 750 кВ „Північноукраїнська” і лінії електропередач напругою 750 кВ „Курська АЕС - Північноукраїнська”.

В такому складі підприємство електричних мереж працювали до 1995 року, коли відповідно до Указу Президента України № 282 від 04.04.1995 р. було створено Державну акціонерну компанію „Сумиобленерго”. Основна діяльність компанії – прийом, передача, розподіл та постачання електричної енергії споживачам.

01.10.1998 року рішенням загальних зборів акціонерів було створено ВАТ „Сумиобленерго”, яке стало правонаступником усіх прав зобов’язань Державної акціонерної компанії „Сумиобленерго”.

22.04.2011 року відповідно до вимог Закону України «Про акціонерні товариства» загальними зборами акціонерів підпрємство змінило назву на Публічне Акціонерне Товариство "Сумиобленерго".

16 квітня 2020 року відбулися річні загальні збори акціонерів ПАТ "Сумиобленерго", на яких змінено тип акціонерного товариства з публічного на приватне та підприємство перейменовано в АТ "Сумиобленерго".