Інвестиційна діяльність АТ «Сумиобленерго»
АТ «Сумиобленерго» щорічно розробляється Інвестиційна програма, яка погоджується Міністерством енергетики та захисту довкілля України та схвалюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Значні кошти інвестуються в реконструкцію та модернізацію енергозабезпечення Сумської області. Зокрема, здійснюється реконструкція та технічне переоснащення повітряних ліній, підстанцій з установкою сучасного силового обладнання, розподільних пристроїв, заміною панелей управління, релейного захисту. Проведення зазначених заходів дозволить зменшити технологічні витрати електроенергії, перерви в електропостачанні, покращити якість електропостачання.
Основними критеріями включення проектів в інвестиційну програму 2020 року є:
Оновлення зношеного обладнання;
Підвищення надійності електромережевого комплексу;
Визначення обсягів наданої послуги з передачі електроенергії;
Впровадження АСКОЕ та телемеханізації ПС.
Автоматизація управління технологічними процесами АТ "Сумиобленерго" є однією з важливих умов підвищення ефективності роботи електричних мереж, яка дозволить у повному обсязі контролювати кількість та якість електроенергії, що транспортується в мережах, забезпечити надійне енергозабезпечення споживачів та підвищити ефективність оперативного управління мережами за допомогою застосування сучасного інформаційно-вимірювального обладнання, створення надійних каналів передачі даних рівня "Підстанція – філія РЕМ" достатньої пропускної спроможності, сучасного високо надійного комп'ютерного і програмного забезпечення.
У ІТ розвитку АТ «Сумиобленерго» знайшли віддзеркалення принципи консолідації ресурсів, сучасної архітектури додатків і їх інтеграції, комунікаційної інфраструктури. Визначені вимоги до робочих місць користувачів (ПК, периферійне устаткування), мультисервісної мережі (корпоративна мережа, зовнішні канали зв'язку), прикладного ПЗ, інфраструктури центрів обробки даних (системи зберігання і резервування, сервери), забезпеченню інформаційної безпеки.
Джерелом фінансування зведеної інвестиційної програми на 2020 рік є власні кошти – амортизація (51.4%), надходження за перетоки реактивної електроенергії - (20.4%), витрати з прибутку на виробничі інвестиції - (25.1%) та інші (економія ТВЕ) - (3,1%).