Рейтинг CMS Joomla.
Шаблоны joomla 3 скачать бесплатно.
Logo
values
Facebook YouTube
Ви тут: ГоловнаТОВАРИСТВОМузейкатМузейСільська електрифікація. (1944-1978 роки).

p-12Електрифікація сільськогосподарського виробництва і сільського населення в Сумській області розпочалася тільки після Великої Вітчизняної війни. В районних центрах, в колгоспах і радгоспах, а також на міжколгоспних машинотракторних станціях вводились в роботу невеликої потужності локомобільні, гідравлічні і дизельні електричні станції. Вони забезпечували, в основному в вечір¬ні часи, електричною енергією колгоспні двори, ферми, майстерні і в залежності від потужності деякі будинки сільських жителів. Будівництво сільських електростанцій і мереж проводилось за кошти колгоспів і радгоспів.
Для надання допомоги колгоспам і радгоспам у проведенні електрифікації господарств в 1944 році була створена Сумська енергетична експлуатаційна дільниця. З 1950 року 1955 рік началь¬ником дільниці працював Болотников Микола Васильович.
В 1947 році була створена Шосткинська енергетична експлуатаційна дільниця. Керівником діль¬ниці був призначений Рева П.П. Сумська і Шосткинська експлуатаційні дільниці були підпорядков¬ані Харківській міжобласній конторі „Сільенерго", яка в 1948 році була розділена на будівельну і експлуатаційну. Експлуатаційна контора одержала назву „Сільелектро".
В 1954 році, згідно рішення уряду, розпочалося підключення сільських споживачів до державної електричної системи.
В лютому місяці 1958 року в Сумській області була створена Сумська обласна експлуатаційна контора „Сільенерго". До неї увійшли: Сумська експлуатаційна дільниця, Низівська ГЕС та Шост¬кинська експлуатаційна дільниця. Директором Сумської обласної контори „Сільенерго" був призна¬чений Рева П.П., головним інженером Долгодуш О.І.
В 1958 році була побудована і введена в роботу перша лінія 35 кВ для сільської електрифікації „Сумська ТЕЦ - Хотінь" з підстанцією 35/10 кВ „Хотінь", на який був установлений силовий транс¬форматор потужністю 1800 кВа.
1 жовтня 1960 року Сумська обласна експлуатаційна контора „Сільенерго" була реорганізована в Сумське обласне експлуатаційне енергетичне управління сільського господарства. Керуючим управлінням був призначений Вихрест І.А.
Для прискорення робіт по розвитку сільських електричних мереж в управлінні сільського господарства розпочалося створення нових адміністративних структур - районів електричних мереж.
В 1960 році були створені: Хотинський РЕМ (директор Гавриленко Г.С.),Шосткинський РЕМ (директор Ященко М.О.), Сумський РЕМ (директор Ярошенко І.Ю.), в 1963 році- Роменський РЕМ (ди¬ректор Бабурін Г.М.), в 1964 році - Глухівський РЕМ (директор Ількун І.С.), в 1965 році Тростянець-кий РЕМ (директор Яресько І.Ф.) Лебединський РЕМ (директор Куліш 1.1.), Білопільський РЕМ (ди¬ректор Мартинов Г.Д.), Краснопільський РЕМ (директор Мальцев І.П.), в 1966 році - Путивльський РЕМ (директор Бойко О.І.), Недригайлівський РЕМ (директор Шуда О.Г.), Липоводолинський РЕМ (директор Білоножно І.Я.), в 1967 році - Буринський РЕМ (директор Ворохоб В.М.), Конотопський РЕМ (директор Хлус В.О.), в 1968 році - Кролевецький РЕМ (директор Велицький Л.І.), Великопи-сарівський РЕМ (директор Лут П.Г.), Ямпільський РЕМ (директор Качур О.Є.), Серединобудський РЕМ (директор Шипіль Б.П.).
Це були роки бурхливого розвитку електромереж сільського господарства. В 1970 році Сумське обласне експлуатаційне енергетичне управління сільського господарства звітувало перед урядом про повне завершення електрифікації сільського господарства і сільських населених пунктів області
Для поліпшення рівня експлуатації сільських електричних мереж в 1972 році Сумське обласне енергетичне управління сільського господарства було реорганізоване в Сумське обласне підпри¬ємство сільських електричних мереж, функції якого зберігались аж до наступної реорганізації еле¬ктроенергетики, що пройшла в 1978 році.  • 11.jpg
  • 22.jpg
  • 33.jpg
  • 44.jpg
  • 55.jpg
  • 66.jpg