Рейтинг CMS Joomla.
Шаблоны joomla 3 скачать бесплатно.
Logo
values
Facebook YouTube
Ви тут: ГоловнаТОВАРИСТВОМузейкатМузейЕнергозбутова діяльність.

p-15На всіх різних етапах енергетичного виробництва поряд з персоналом експлуатаційних служб, проводили свою діяльність і вдосконалювали свою роботу підрозділи енергозбуту.
В штатному розкладі «Суменерго» на 1 січня 1944 року в абонентській групі значились контролер Лисненко Вадим Леонтійович і бухгалтер Кондрат'єва Галина Михайлівна. В жовтні 1944 року згідно наказу директора «Суменерго» до складу енергозбуту були введені технік абонентської групи Лисненко В.Л., бухгалтер Федюн М.Д. і електромонтери по ремонту мереж у абонентів Назаренко Ф.В. і Танчик І.Г.
26 квітня 1945 року на посаду начальника енергозбуту був призначений Денщиков Костянтин Тихонович, інспектором енергозбуту Лисненко В.Л.
На початку 1947 були проведені зміни в керівному складі енергозбуту. На посаду начальника був призначений Мішин Михайло Михайлович.
Особливо складно проходило енергозабезпечення споживачів в осінньо-зимові періоди. Так, в 1947-48 роках на зимовий період місту Cуми від міської елект ростанції і теплової електростанції машинобудівного заводу ім. Фрунзе був виділений ліміт споживання потужності в розмірі всього 900кВт. З цього приводу в наказі директора Сумських електричних мереж за № 290 від 20 жовтня 1947 року сказано: «Експлуатацію електричних мереж проводити в суворій відповідальності до встановленого графіка навантажень.»
Наказом № 17 від 25 жовтня 1948 року упорядковувалась система обслуговування споживачів електричної енергії в місті Суми. Заходами цього наказу всі види обслуговування абонентів, їх підключення і вимикання, усунення пошкоджень, установлення обмежувачів струму і їх заміна, проводились тільки персоналом енергозбуту. Підключення нових абонентів без перевірки електроустановок інженером-інспектором енергозбуту заборонялось. В енергозбуті було створено бюро по обслуговуванню абонентів, для чого в штат енергозбуту було введено додатково три одиниці обслуговуючого персоналу. В першому кварталі 1950 року було запроваджено виписку абонентських розрахункових книжок абонентам побутового сектора.
В 1954 році в Сумському районі налічувалось 3998 електричних ламп освітлення загальною потужністю 189 кіловат. В 1955 році уже було 4112 електричних ламп, 1956 році 5992 електричні лампи, а в 1957 році 8198 електричних ламп, загальною потужністю 675 кіловат, що майже в 1,5 рази перевищували потужність генераторів Низівської ГЕС.
В травні 1961 року на посаду начальника відділу енергозбуту був призначений Яременко Анатолій Феодосійович.
Згідно наказу РЕУ «Харківенерго» № 91 від 10 квітня 1967 року міські дизельні електростанції були перетворені в міські райони електричних мереж і проведена централізація енергозбутової роботи в РЕУ «Харківенерго». В Сумській області було створено шість відділень енергозбуту: Сумське, Шосткінське, Глухівське, Охтирське, Конотопське і Роменське.
З 1 квітня 1972 року для вирішення питань енергозбутової діяльності на підприємстві був створений відділ енергозбуту. Керівником відділу став Птащенко А.В. 
В відділі працювали Бондарєв П.Г., Омельяненко М.П. і Афанас'єва Н.О. додатково в штат відділу був переведений із Сумського РЕМ на посаду старшого інженера Житник Петро Федорович.
В районах електричних мереж були створені групи енергозбуту, якими керували старші інженери, а в деяких районах заступники начальника району електромереж по енергозбуту.
З травня 1972 року начальником відділу енергозбуту Сумського обласного підприємства сільських електричних мереж був призначений Середа Віктор Миколайович, який до цього працював старшим інженером у відділі капітального будівництва. Омельяненко Микола Пилипович був призначений старшим інженером відділу енергозбуту. 
1 січня 1976 року згідно наказу Міністерства енергетики і електифікації УРСР була проведена реорганізація підприємства енергозбуту «Харківенерго».На його базі були створені три обласні підприємства в Харківській, Полтавській і Сумській областях.
В Сумській області було створено Сумське підприємство «Енергозбут». Директором підприємства був призначений Яременко Анатолій Феодосійович, головним інженером був переведений із сумського міського району електричних мереж Савицький Володимир Іванович.
Електроспоживання області на кінець дев'ятої п'ятирічки складало 2583,1 мільйонів кіловат/годин, в тому числі промисловістю 1397,1 мільйонів кіловат/годин, сільським господарством 339,0 мільйонів кіловат/годин, комунальним господарством 202,1, будівництвом 58,2 транспортом 178,1 і другими споживачами народного господарства 145,5 мільйонів кіловат/годин.
Згідно наказу № 186 від 12 травня 1981 року ВЕО «Харківенерго» Сумське обласне підприємство «Енергозбут» було перетворене в Сумське обласне підприємство державного нагляду і збуту енергії «Енергонагляд».
З 1 серпня 1987 року обласне підприємство «Енергонагляд» було розформоване, а його персонал пропорційно був переданий у підпорядкування Сумського центрального, Сумського південного і Шосткінського підприємства електричних мереж. Функції енергозбуту і енергонагляду передавались також цим підприємствам.
Для забезпечення контролю за електроспоживанням, вперше в Україні, в Сумському центральному підприємстві електричних мереж, була запроваджена автоматична система контролю за режимами електроспоживання промисловими підприємствами міста Суми.
У 1999 році у Лебединському РВЕ було впроваджено програму „Побут”.
У 2001 року, вперше на Україні в СМРВЕ встановлено білінгову систему „Smart” для комерційних розрахунків з населенням.
21 грудня 2004 року в СМРВЕ урочисто відкрито Сервісний центр.  • 11.jpg
  • 22.jpg
  • 33.jpg
  • 44.jpg
  • 55.jpg
  • 66.jpg