Рейтинг CMS Joomla.
Шаблоны joomla 3 скачать бесплатно.

Logo

face  youtube        

youtube

Ви тут: Головна

 

Передача показів засобу обліку електроенергії:

ПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ

 

 1.  Чи обов’язково передавати покази засобу обліку електроенергії до ПАТ "Сумиобленерго"?

 

     

Чинним законодавством не визначено обов’язковість передачі показів засобу обліку. Однак для оперативного та більш  об’єктивного розрахунку енергопостачальна компанія пропонує Вам самостійно фіксувати покази своїх приладів обліку у  два останні або три перші робочі дні місяця. 

  

 

 2.  Які зміни відбулися в розрахунках за спожиту електроенергію?

   

     

На вимогу постанови Кабінету Міністрів України № 591 від 23.08.2016 ПАТ "Сумиобленерго" запровадило порядок розрахунків за електричну енергію з 01 по 01 число календарного місяця.

 

 

 3.  Не вдалося передати покази засобу обліку електроенергії?   Не панікуйте!

   

     

Згідно графіку обходу контролером буде знято покази Вашого лічильника, які вважатимуться вихідними даними для визначення показів на 01 число календарного місяця шляхом додавання (віднімання) середньодобового споживання попереднього періоду, помноженого на кількість діб між датою обходу та 01 числом, відповідно до п. 21 постанови Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 (зі змінами).

Розглянемо приклад розрахунку квитанції у даному випадку (перехідний період на нові розрахунки з 21.12.16 по 01.02.17):

дата зняття показів 21 число кожного місяця,

   покази на 21.12.16 – 10064,

   покази на 21.01.17 – 10200,

за період 21.12.16 - 21.01.17 спожито:

10200 – 10064 = 136 кВт*год,

середньодобове споживання за період  21.12.16 - 21.01.17 (31 день) становить:

136/31 = 4,387 кВт*год.

Проводимо донарахування до 01.02.17 (виключно):

у періоді з 21.01.17 по 01.02.17 – 11 днів,

за 11 днів по середньодобовому розрахунку спожито:

4,387 кВт*год * 11 днів = 48 кВт*год.

Відповідно, за період з 21.12.16 по 01.02.17 (виключно) спожито електроенергії:

136 кВт*год + 48 кВт*год = 184 кВт*год.

 

Якщо і надалі покази абонентом не будуть передані на 01 число місяця, розрахунок наступної квитанції буде проведено наступним чином:

дата зняття показів 21 число кожного місяця,

    покази на 21.01.17 – 10200 (зафіксовані контролером),

    покази на 21.02.17 – 10342 (зафіксовані контролером),

за період  21.01.17 - 21.02.17 спожито:

10342 – 10200 = 142 кВт*год,

середньодобове споживання за період  21.01.17 - 21.02.17 (31 день) становить:

142/31 = 4,581 кВт*год.

Проводимо донарахування до 01.03.17 (виключно):

у періоді з 21.02.17 по 01.03.17 – 8 днів,

за 8 днів по середньодобовому розрахунку спожито:

4,581 кВт*год * 8 днів = 37 кВт*год.

Розрахункові покази на 01.02.17 відповідно до попередньої квитанції становили 10248.

Відповідно, за період з  01.02.17 по 01.03.17 (виключно) спожито електроенергії:

10342 – 10248 + 37 = 131 кВт*год.

Як бачимо з розрахунків,  при відносно стабільному щомісячному споживанні електроенергії немає необхідності в передачі показів приладу обліку електроенергії.

 

 

 4.  Ви передали покази засобу обліку на 01 число місяця.

 

    Розглянемо приклад розрахунку квитанції у даному випадку (перехідний період на нові розрахунки з 21.12.16 по 01.02.17):

дата зняття показів 21 число кожного місяця,

   покази на 21.12.16 – 10064,

   покази на 21.01.17 – 10200.

Абонент переказав покази на 01.02.17 – 10245.

За період  21.12.16 - 01.02.17 (виключно) спожито:

10245 – 10064 = 181 кВт*год.

Відповідно,  21.02.17 абонент отримає квитанцію з розрахунком 181 кВт*год.

Якщо і надалі покази абонентом будуть передані на 01 число місяця, розрахунок наступної квитанції буде проведено наступним чином:

дата зняття показів 21 число кожного місяця,

покази на  21.01.17 – 10200 (зафіксовані контролером),

покази на  21.02.17 – 10342 (зафіксовані контролером),

покази на  01.02.17 – 10245 (передані абонентом).

Абонент переказав покази на  01.03.17 – 10384.

За період  01.02.17 - 01.03.17 (виключно) спожито:

10384 – 10245 = 139 кВт*год.

Відповідно, 21.03.17 абонент отримає квитанцію з розрахунком 139 кВт*год.

 

 

 5.  Коли можна передавати покази приладу обліку?

 

Відповідно до абз. 3 п. 21 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 (далі – ПКЕЕН), передані побутовим споживачем дані про покази засобу обліку протягом періоду, що починається за два робочі дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій робочий день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

 

 

 6.    Як враховується субсидія при розрахунках з 01 до 01 числа місяця?


 

 7.    Яким чином можна передати покази засобу обліку?

 

1)  Через систему "Мій рахунок" (billing.soe.com.ua). Це зручний та оперативний спосіб. В особистому кабінеті Ви також можете слідкувати за нарахуваннями та здійснювати оплату за спожиту електричну енергію онлайн.

 

2) Скориставшись послугою СМС-інформування (Ваш мобільний номер повинен бути занесений в базу ПАТ "Сумиобленерго"), яка доступна за номерами:

  050 42 42 242              067 644 55 55              050 302 74 74

 

Для відправлення показів приладу обліку електричної енергії за однозонним тарифом потрібно набрати текст згідно вказаного нижче шаблону:

1*NNNNNNNNN*XXXXXX, де

* – роздільник (можна замість * ставити пробіл)

1 – код послуги: передача показів лічильника;

NNNNNNNNN – номер особового рахунку;

XXXXXX – покази лічильника на момент відправки СМС (кількість цифр залежить від Вашого лічильника).

 

3) Зателефонувавши до операторів кол-центру за телефоном  0 800 300 247 або  

    (0542) 659 659 (через автоматичне голосове меню, натиснувши клавішу "2" в тоновому режимі).

 

4) Скориставшись стаціонарним номером телефону для прийому показів у тоновому режимі (IVR):

для побутових споживачів Тростянецького району  6-93-57;

для побутових споживачів м. Суми та Сумського району  659-222;

для побутових споживачів Охтирського та В.Писарівського району  4-63-51.