Рейтинг CMS Joomla.
Шаблоны joomla 3 скачать бесплатно.
Logo
values
Facebook YouTube
Ви тут: ГоловнаПРЕС-ЦЕНТРНовини компаніїМайже пів тисячі жителів Сумщини встановили сонячні електростанції

Станом на початок 2020 року в Сумські області зареєстровані 472 сонячні електростанції. Для порівняння – рік тому їх було 143. Таким чином попит на альтернативну електроенергію активно зростає. Найбільше будинків, обладнаних сонячними панелями, в Сумах, Сумському районі та на Роменщині.

IMG 8433

Завдяки сонячним батареям їх власники забезпечують оселі безкоштовною електроенергією та заробляють кошти, продаючи її надлишок постачальнику "універсальної послуги"  за "зеленим" тарифом. Відповідні тарифи встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Вони розміщені на сайті Регулятора.

За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, в 2019 р. близько 3,7 млрд євро інвестовано у рекордні 4500 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики нашої держави.

Завдяки інвестиціям, активності бізнесу, стимулам та освоєнню потенціалу цієї сфери за рік Україна піднялася на 8-е місце у рейтингу інвестиційної привабливості "зеленої" енергетики країн, що розвиваються. За рік до цього країна займала скромну 63-у сходинку. Такі дані офіційно оприлюднив "BloombergNEF".

Також реалізовані проекти дозволили збільшити загальну потужність "чистої" електроенергетики в Україні у 3 рази, а саме – до 6,8 ГВт.

"За останні 5 років загальна сума інвестицій у проекти "зеленої" електроенергетики склала майже 4,9 млрд євро!", прокоментував директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Як встановити сонячні батареї?

1. Знайти організацію, яка займається монтажем зазначених установок.

2. Облаштувати за її допомогою генеруючу установку.

Важливо: потужність установки має бути не більше 30 кВт і не перевищувати потужності, прописаної в договорі про надання послуг з розподілу електричної енергії з енергорозподільчою компанією.

У випадку, якщо потужності, дозволеної договором про надання послуг з розподілу електричної енергії, недостатньо, встановлення генеруючої установки дозволяється лише після отримання споживачем технічних умов на збільшення потужності та їх виконання у повному обсязі.

3. Повідомити ПАТ "Сумиобленерго" про закінчення робіт з монтажу генеруючої установки письмовою заявою. Форма заяви є в додатках до Постанови НКРЕКП № 170 від 27.02.2014.

4. До заяви-повідомлення у двох примірниках подати однолінійну схему підключення генеруючої установки та копію технічної документації на її комплектуючі та електричне устаткування, яка є в комплекті з сонячними батареями.

5. Протягом 3 робочих днів із моменту подачі заяви представник ПАТ "Сумиобленерго" перевірить відповідність установки поданим документам.

6. Далі необхідно облаштувати вузол обліку. Цю роботу може виконати розподільча компанія.

7. Укласти договір з постачальною компанією і користуватися електроенергією, виробленою з енергії сонця.

За такою ж процедурою споживачі можуть встановити вітрові генеруючі установки.ГОЛОВНА

ТОВАРИСТВО

СПОЖИВАЧАМ

АКЦІОНЕРАМ

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

ОНЛАЙН ЗВЕРНЕННЯ

ПРЕС-ЦЕНТР

КОНТАКТИ