Рейтинг CMS Joomla.
Шаблоны joomla 3 скачать бесплатно.
Logo
values
Facebook YouTube
Ви тут: ГоловнаПРЕС-ЦЕНТРНовини компаніїСучасний диспетчерський щит встановили в Сумському районі електромереж АТ "Сумиобленерго"

Мозаїчний щит "Система S-2000" – таку назву має новий диспетчерський щит. Він виконаний із матеріалів вищої якості та відповідає всім європейським вимогам і робить диспетчерське управління ефективнішим і оперативнішим.

Усі диспетчерські щити АТ "Сумиобленерго" були введені в експлуатацію в 70-80-х роках 20 століття. Відсутність запасних частин і елементів до них не дозволяє вносити зміни в схеми мереж і виконати їх автоматизацію з використанням можливостей сучасних автоматизованих систем. Тому в Товаристві планується поступове оновлення диспетчерських щитів разом із сучасними системами АСУТП у філіях. Це дозволить значно розширити їхні функціональні можливості, а саме – виконати їхню автоматизацію. Першою філією, в якій встановили сучасний диспетчерський щит, став "Сумський РЕМ".

Начальник оперативно-диспетчерської служби-головний диспетчер АТ "Сумиобленерго" Андрій Христич говорить, що новий диспетчерський щит – це крок вперед в оперативному обслуговуванні та експлуатації електричних мереж. Він удосконалює та осучаснює роботу диспетчерів, отже впливає на якість і надійність електропостачання споживачів одного з найбільших за територією та щільністю електричних мереж районів Сумської області. "Диспетчерський телемеханічний щит призначений для візуального контролю інформації про стан енергетичних об’єктів, які входять у систему оперативного диспетчерського управління. Безперечно, новий щит допомагає диспетчерам пришвидшити цю роботу. Індикація на світовій панелі щита відображає стан речей у реальному часі, тобто, працівнику одразу видно, де що відключено, а що – під напругою. Сама мнемосхема більш наглядна та чітка, що теж полегшує роботу диспетчера, забезпечує високу наочність представлення даних і єдиний підхід до відображення інформації. Це дуже важливо, адже диспетчер постійно на ній сконцентрований".

Детальніше про переваги нового диспетчерського щита розповідає заступник начальника служби телекомунікацій АТ "Сумиобленерго" Сергій Демиденко:

"Диспетчерський щит філії "Сумський РЕМ" – перший в АТ Сумиобленерго активний щит, що дозволяє повністю використати всі технічні можливості SCADA системи філії "Сумський РЕМ". Функціональні можливості даного диспетчерського щита і SCADA системи дозволяють відображати черговому диспетчеру стан комутаційних апаратів електричних мереж філії "Сумський РЕМ" в режимі реального часу.

При виготовленні диспетчерського щита використані новітні ситуаційно-динамічні технології відображення оперативно-диспетчерської інформації в прив’язці до конкретних об’єктів (всі об’єкти на диспетчерському щиті активні, їхній стан динамічно змінюється у відповідності до актуальної ситуації на об’єкті, а також їхня реакція на дії диспетчера).

Диспетчерський щит виготовлений із матеріалів високої якості, зокрема, пластика кращих зарубіжних виробників. Завдяки цьому не тільки забезпечена підвищена міцність і довговічність вузлів кріплення, але і досягнута чітка геометрія деталей, насиченість і стабільність кольору мнемосимволів, відсутня схильність до вицвітання (висока світлостійкість), відповідність гігієнічним вимогам, підвищена вогнестійкість мнемосхеми, матове антиблікове покриття.

Замість ламп накалювання новий щит обладнаний світлодіодами. Це не тільки естетичніше, а й економічно вигідно. Звісно, замінене все "начиння" диспетчерської – прокладено нові кабелі живлення, реконструйована електрощитова (встановлена нова шафа електроживлення з обладнанням).

Установлена сучасна система управління диспетчерським щитом (обладнання контролерів щита, блоків управління активними мнемосимволами (індикаторами) щита, підсистеми живлення і передачі інформації). А також оновлене програмне забезпечення.

У мозаїчну панель диспетчерського щита вбудовані прилади для відображення загальних параметрів (час, частота мережі, температура). Оскільки мнемосхема динамічно змінюється в процесі експлуатації, щит укомплектований запасом символів і одиничних активних елементів (індикаторів) для внесення поточних змін із часом".

На мнемосхемі нового диспетчерського щита – всі електромережі Сумського району. "Це – 18 підстанцій 35/10 кВ, 2 підстанції 110/35/10 кВ, 1 підстанція 330/110/35/6 кВ. Також відображено 798 трансформаторних підстанцій 10/0,4 кВ та 908 км. ліній 10 кВ", – зазначив директор філії "Сумський район електромереж" Володимир Сема. І додав, що відгуки диспетчерів про роботу з оновленим щитом дуже позитивні.

Впровадження сучасних диспетчерських щитів є заключним етапом впровадження автоматизованих систем управління в філіях енергокомпанії.

IMG 5445

IMG 5439

На фото:

Володимир Сема – директор філії "Сумський РЕМ" АТ "Сумиобленерго" (ліворуч) та Штанько Володимир Миколайович – старший диспетчер І категорії (праворуч).

IMG 5422

На фото:

Левченко Олексій Миколайович – електромонтер оперативно-виїзної бригади (на передньому плані) 

та Штанько Володимир Миколайович – старший диспетчер І категорії (на дальньому плані).ГОЛОВНА

ТОВАРИСТВО

СПОЖИВАЧАМ

АКЦІОНЕРАМ

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

ОНЛАЙН ЗВЕРНЕННЯ

ПРЕС-ЦЕНТР

КОНТАКТИ