Рейтинг CMS Joomla.
Шаблоны joomla 3 скачать бесплатно.
Logo
values
Facebook YouTube
Ви тут: ГоловнаПРЕС-ЦЕНТРНовини компаніїРоз’яснення АТ "Сумиобленерго" щодо узгодження договірної потужності

На початку листопада побутовим споживачам електроенергії Сумської області було розіслане офіційне повідомлення про узгодження дозволеної (договірної) потужності. Таке повідомлення розміщене на квитанціях про оплату електроенергії, які отримали споживачі цього місяця. У повідомленні зазначено, що дозволена (договірна) потужність у договорі споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії встановлена на рівні 3 кВт. Однак якщо споживач не погоджується з такою цифрою, то у 30-денний термін він має надати до АТ "Сумиобленерго" (на адресу філії або дільниці за місцем проживання споживача) обґрунтування іншої величини потужності, зазначеної в проектній документації електрозабезпечення указаного об’єкта споживача.

Що таке дозволена (договірна) потужність?

Це максимальна величина потужності, дозволена для використання споживачем у будь-який час (одномоментно) в його помешканні відповідно до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. Договірна потужність встановлюється в технічних умовах, відповідно до яких будинок було приєднано до електромереж, і не може бути меншою, ніж зазначена в паспорті точки розподілу, але не нижче 3 кВт.

Як дізнатися про дозволену (договірну) потужність?

Споживачеві потрібно переглянути свій договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (паспорт точки розподілу електричної енергії, який можна знайти та роздрукувати на офіційному сайті АТ "Сумиобленерго" в особистому кабінеті побутового споживача) , або договір про приєднання до електромереж.

Чому споживачі отримали повідомлення про дозволену (договірну) потужність?

Узгодження договірної потужності із побутовими споживачами передбачено постановою НКРЕКП від 17.03.2021 № 475. У термін до 01.01.2022 року АТ "Сумиобленерго" має встановити для побутових споживачів договірну потужність на рівні 3 кВт. Йдеться про тих споживачів, які за технічною документацією мають договірну потужність менше 3 кВт. Для споживачів, які мають договірну потужність 3 кВт і вище, така потужність не зменшуватиметься.

Якщо споживач не згоден із рівнем договірної потужності на рівні 3 кВт, він може звернутися до АТ "Сумиобленерго" (філії або дільниці за місцем проживання) з письмовим обґрунтуванням іншої величини потужності. Це потрібно зробити не пізніше 01.01.2022.

Зауважимо, що відповідно до постанови НКРЕКП від 17.03.2021 № 475 оператор системи розподілу АТ "Сумиобленерго" зобов’язаний упродовж двох років за результатами виконання відповідних заходів і технічної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж забезпечити споживачів договірною потужністю 5 кВт. Сьогодні споживачі використовують дедалі більше побутової техніки, відтак, зростає споживання електроенергії, перевищуючи наявну (договірну) потужність.

Отже, як діяти споживачеві?

Потрібно звірити інформацію, розміщену у повідомленні на квитанціях про оплату електроенергії, зі своїми технічними умовами або паспортом точки розподілу. Якщо величина потужності 3 кВт більша, ніж у вищевказаних документах, то споживачеві нічого робити не потрібно. Якщо є розбіжності, то споживач з документами має звернутися до АТ "Сумиобленерго" у 30-денний термін, від дати отримання повідомлення, але не пізніше 01.01.2022, заявивши про намір змінити договірну потужність і обґрунтувавши її нову величину.

 Адреси сервісних центрів, куди споживач може звернутися щодо узгодження договірної потужності.ГОЛОВНА

ТОВАРИСТВО

СПОЖИВАЧАМ

АКЦІОНЕРАМ

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

ОНЛАЙН ЗВЕРНЕННЯ

ПРЕС-ЦЕНТР

КОНТАКТИ