Рейтинг CMS Joomla.
Шаблоны joomla 3 скачать бесплатно.
Logo
values
Facebook YouTube
Ви тут: ГоловнаПРЕС-ЦЕНТРНовини компаніїЗавершено впровадження автоматизованої системи управління технологічними процесами Ямпільської дільниці філії "Шосткинський РЕМ"

Актуальним завданням для підвищення ефективності функціонування розподільних мереж є впровадження автоматизованих систем управління технологічними процесами (АСУТП) на основі сучасних інформаційних технологій. Саме їх впровадженням зараз активно займаються фахівці АТ "Сумиобленерго".

З огляду на важливість питання автоматизації технологічних процесів на підстанціях АТ "Сумиобленерго", відповідно до Плану розвитку електричних мереж оператора системи розподілу в 2019-2020 роках, згідно з інвестиційною програмою було розпочато впровадження АСУТП на ПС 35/10 кВ "Княжичі" і ПС 35/10 кВ "Шатрищі" Ямпільської дільниці філії "Шосткинський РЕМ". Також було введено в експлуатацію обладнання диспетчерського пункту АСУТП Ямпільської дільниці.

Згідно із затвердженим НКРЕКП Планом впровадження автоматизованої системи реєстрації відключень в електричних мережах АТ "Сумиобленерго, у 2021 році виконано роботи із впровадження АСУТП на трьох підстанціях: ПС 110/10 кВ "Свеса", ПС 35/10 кВ "Воздвиженськ", ПС 35/10 кВ "Ямпіль".

На сьогодні АСУТП впроваджена на всіх підстанціях Ямпільської дільниці, що дає можливість диспетчеру отримувати максимальний обсяг інформації – він може дистанційно відстежувати стан обладнання та охоронної сигналізації, оперативно фіксувати появу дефектів, керувати (знову ж таки на відстані) комірками, забезпечуючи таким чином своєчасне усунення недоліків і безперебійну роботу устаткування. При цьому зменшується кількість виїздів на підстанції для зняття показів лічильників. Інакше кажучи, тепер диспетчер бачить на моніторі повну картину того, як працюють підстанції Ямпільської дільниці, й може оперативно, в режимі реального часу реагувати на будь-які проблеми. Це, відповідно, дає такі переваги:

   підвищення ефективності функціонування і управління підстанціями, у тому числі в аварійних режимах;

   зниження рівня аварійності, зменшення збитків від аварій і скорочення термінів їх ліквідації;

   підвищення надійності та безпечності функціонування, покращення експлуатаційного обслуговування основного і допоміжного технологічного обладнання;

   створення інформаційної основи для побудови інтегрованої, багаторівневої системи технологічного управління (зокрема формування  необхідної звітності, надання даних до кол-центру для роботи з абонентами тощо);

   зменшення випадків відмов основного і допоміжного обладнання підстанцій за рахунок раннього діагностування та моніторингу за станом обладнання;

   скорочення кількості й тривалості відключень силового обладнання на підстанції, що дозволить зменшити коефіцієнт SAIDI і SAIFI, покращити якість надання послуг енергоживлення кінцевим абонентам.

vprovadg acutp
фото 1. Шафа АСУТП на ПС 110/10 кВ "Свеса"

Система АСУТП Ямпільської дільниці побудована на базі найсучаснішого обладнання провідних світових виробників електротехніки, енергетичного машинобудування та інформаційних технологій, таких як концерн АВВ, SATEC LTD, який є визнаним лідером у галузі виробництва приладів і систем контролю якості та обліку електроенергії.

Завдання створення АСУТП на всіх підстанціях є актуальним у рамках комплексу робіт з удосконалення і модернізації системи управління електричними мережами АТ "Сумиобленерго". Тому Товариство не зупиняється на досягнутому, а планує поетапно і цілеспрямовано впроваджувати АСУТП на енергооб’єктах відповідно до Плану розвитку електричних мереж оператора системи розподілу на 2022-2026 рр. Виконання цих заходів повинно прискорити стовідсоткове впровадження АСУТП на всіх енергооб’єктах АТ "Сумиобленерго". Це не лише одне з ключових завдань компанії, а й нагальна потреба сьогодення.ГОЛОВНА

ТОВАРИСТВО

СПОЖИВАЧАМ

АКЦІОНЕРАМ

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

ОНЛАЙН ЗВЕРНЕННЯ

ПРЕС-ЦЕНТР

КОНТАКТИ